چرا باید آسانسورهای خود را بازسازی کنیم؟

عکس مقاله چرا باید آسانسورهای خود را بازسازی کنیم؟

آسانسور عمومی ترین وسیله حمل نقل عمودی در جهان است و مورد استفاده تمامی گروه های سنی قرار می گیرد، به همین خاطر باید ایمن، زیبا و کارآمد باشد.

لوازم و قطعات مورد استفاده در آسانسور دارای عمر مفید می باشند؛ عمر مفید قطعات حتی با داشتن بهترین برنامه سرویس و نگهداری و استفاده از بهترین و مدرن ترین قطعات به پایان می رسد و تجهیزات از حالت مطلوب خارج می شوند.

نداشتن سرویس دوره ای منظم و عدم آشنائی بسیاری از افراد و شرکتهای نسل سوم با سیستم های قدیمی نیز باعث کاهش عمر مفید این قطعات می شود، با توجه به موارد ذکر شده می توانید به وضعیت آسانسورهای قدیمی پی ببرید، از طرفی تعویض آسانسور نیز از نظر اقتصادی به صرفه نیست.


از این رو خدمت نوسازی آسانسور به شما ارائه می گردد؛ نوسازی آسانسور علاوه بر افزایش  ارزش و اعتبار ساختمان شما می تواند موارد زیر را نیز با خود به همراه دارد:
1.تضمین امنیت و آسایش


از آنجایی که کنترل و توقف آسانسور به صورت اتوماتیک انجام می شود


آسانسور مجموعه ای است که مستقیما با جان افراد در ارتباط است و کنترل آن به صورت اتوماتیک انجام می شود؛ پس باید ایمن، قابل اعتماد و کارا باشد.


آسانسور های قدیمی از نظر ظاهر فاقد زیبائی هستند و با ایجاد سرو صدا در هنگام کار کردن  آرامش را از ساکنین صلب می کنند همچنین از نظر فنی نیز فاقد ایمنی می باشند.


نوسازی آسانسور می تواند این امکان را به ساختمان ها بدهد که با همان امکانات موجود، نتایج بهتری را در جهت ایمنی و سلامت خود به دست آورند.


یک آسانسور سالم باید دارای سه قابلیت مهم زیر باشد :


ایمن: " تست کردن اجزای برای اطمینان از عملکرد درست دستگاه در هنگام بروز مشکل و تنظیم پارامتر های کنترلی آن. "  


قابل اطمینان: " انتخاب درست قطعات و تجهیزات مطابق با استاندارد های تعیین شده."


نحوه عملکرد:" نحوه نصب و مونتاژ قطعات، جهت آسایش و زیبایی"


نوسازی آسانسور این امکان را به شما می دهد  که با همان امکانات موجود، نتایج بهتری را در جهت ایمنی و سلامت خود به دست آورید و همچنین باعث می شود بدون نیاز به تغییرات وسیع و گسترده سیستم آسانسور خود را با مدرن ترین تجهیزات روز مجهز کرده و آرامش، آسایش، زیبایی و راحتی را هدیه بگیرید.
2.مدیریت زمان و سرمایه


نوسازی آسانسور باعث کاهش زمان پاسخ دهی می شود، یعنی مقدار زمانی که طول می کشد تا فرمانی که شما به آسانسور مدهید را آسانسور انجام دهد به طور موثری کاهش میابد، سرعت باز و بسته شدن در ها افزایش یافته و زمان حرکت  کاهش می یابد.


این بهینه سازی باعث می شود که زمان توقف آسانسور تا 40 درصد کاهش پیدا کند، این امر باعث می شود که شما زمان کمتری در انتظار حرکت آسانسور باشید.
3.اعتبار تجدید شده


میزان اعتبار هر ساختمان به عوامل زیادی بستگی دارد که یکی از این موارد آسانسورهای ساختمان می باشد؛ خرابی واز کارافتادگی مکرر آسانسورها حتی به مدت کوتاه باعث آزرده خاطر شدن ساکنین واز بین رفتن اعتبار ساختمان می شود؛ علاوه بر آن خرابی مکرر آسانسور باعث تردد در راهروها و ایجاد صدا و در نهایت صلب آسایش ساکنین می شود.


نوسازی آسانسور می تواند از این عوامل جلوگیر کرده وحتی باعث بازگشت اعتبار به ساختمان شما شود.
4.هزینه تحمیلی ناشی از خرابی


اغلب ما فکر می کنیم که تنها هزینه ای که خراب شدن آسانسور برای ما به وجود می آورد هزینه ی  تعمیرات و راه اندازی دوباره آسانسور هست، اما این موضوع مهم رو فراموش می کنیم که در بسیاری از ساختمان ها آسانسور نقش بسیار مهمی را در جهت سرویس دهی ایفا می کند؛ برای مثال هزینه ناشی از خرابی آسانسور یک هتل که برای سرویس دهی به مهمان ها و خانه داری در نظر گرفته شده است را در نظر بگیرید.


وقتی همه چیز بی نقص کار نکند،سرویس دهی به هتل دچار مشکل می شود و زمانی که یک آسانسور از سرویس خارج می شود باعث نارضایتی مهمانان و مشتریان و به دنبال آن افت اعتبار هتل می شود.
5.سود حاصل از احساس مثبت مسافران


احساس و نظر افراد نسبت به ساختمان شما تاثیر بسیار مهمی بر ارزش و اعتبار ساختمان شما دارد؛ سیستم آسانسور به منزله قلب ساختمان شما  در دیدگاه افراد نسبت به ساختمان و خانه تاثیر به سزایی دارد.


یک آسانسور قدیمی پر سر و صدا با تجهیزات قدیمی و دارای لوازم و یا کابین فرسوده همه چیز را قدیمی جلوه میدهد واحساس نا مناسب بودن محیط را درافراد بوجود می آورد.این موضوع می تواند تاثیر عمده ای بر روی جذابیت ساختمان و جذب مشتری برای ساختمان شما داشته باشد.
6.به روز کردن ساختمان در عین حفظ سابقه


تجارت بسیاری از شرکت ها بر مبنای اطمینان مردم به سابقه و نشان(برند) آنهاست.هر چند سابقه زیاد، در تخصص و پایداری ارزشمند است؛ ولی میتواند قدیمی بودن و فرسودگی را به اشتباه به مخاطب القا کند.


همانطور که سابقه می تواند باعث جلب اعتماد افراد شود، فرسودگی و ظاهر نامناسب باعث ایجاد حس ترس و ناامنی در افراد می شود؛ ما می توانیم با نوسازی حس ترس و ناامنی را از بین برده و تنها حس اطمینان را به جا بگذاریم.


آسانسورهای بازسازی شده با استفاده از فناوری پیشرو می توانند ارزش ساختمان شما را افزایش دهند و حس اطمینان و. امنیت را به مشتری منتقل کنند.
7 بهینه سازی مصرف انرژی


تجهیزات قدیمی و منسوخ شده آسانسور می تواند میزان مصرف انرژی ساختمان شما را به طرز غیر ضروری افزایش دهند؛ نوسازی آسانسور می تواند سبب جلوگیری از هدر رفتن انرژی و کاهش هزینه های اضافی می شود.


امروزه از موتور های کم مصرف با تولید حرارت بسیار کم در آسانسورها استفاده می شود، این عمر باعث می شود که دیگر نیازی به فن موتور نداشته باشید که همین عمر باعث کاهش مصرف برق می شود.


از ما مشاوره ی رایگان بگیرید
تا ۱۰شب: 02166020816