آیا گیر کردن در آسانسور مساویست با خفه گی ؟

عکس مقاله آیا گیر کردن در آسانسور مساویست با خفه گی ؟

ندانستن بعضی موضوعات باعث ترسیدن ما از بعضی مسائل می شود، ترس از سقوط آسانسور و یا خفگی در آن به هنگام از کار افتادن آسانسور یکی از همین موارد است.


شما باید بدانید که دلال زیادی برای متوقف شدن  یک آسانسور وجود دارد، که بیشتر آن ها به خاطر عملکرد درست سیستم ایمنی آسانسور است؛ آسانسور مجموعه ای ایست که مستقیما با جان افراد در ارتباط است، پس باید دارای سیستم ایمنی بسیار حساسی باشد.


سیستم ایمنی آسانسور به گونه ای طراحی شده است که درهنگام بروز مشکل در یکی از قطعات بلافاصله آسانسور را متوقف می کند؛ این امر باعث می شود که احتمال بروز حادثه به حداقل ممکن برسد.


پس می توان گفت توقف آسانسور یکی از نشانه های عملکرد درست و سالم بودن مکانیزم های آسانسور می باشد.


همه ی آسانسور ها حداقل به چهار سیم بکسل متصل هستند که تنها یکی از این سیم ها برای نگهداری و جابه جایی آسانسور کافیست و ما بقی برای بالا بردن ضریب  به آسانسور متصل می شوند، حتی در صورت پاره شدن و یا بریده شدن سیم بکسل ها در آسانسور ترمزهایی به نام پاراشوت وجود دارد که که از سقوط آسانسور جلوگیری می کند، سیستم ترمز پاراشوت اولین بار در سال 1852 توسط " الیشیا اوتیس" طراحی و ساخته شد این اختراع باعث ایمن تر شدن آسانسور و تولید انبوه و صنعتی آسانسور شد، با وجود این سیستم های ایمنی احتمال سقوط آسانسور به حداقل ممکن رسیده است.


آسانسور یک محفظه کاملا بسته (ایزوله) نیست و بین کابین و درب آسانسور فضای کافی برای جریان داشتن هوا وجود دارد و شما هرچند ساعت در کابین آسانسور باشید اکسیژن کافی برای تنفس شما وجود دارد.


پس می توان گفت در هنگام از کارافتادن آسانسور هیچ خطری شما  تا زمانی که شما درون کابین آسانسور هستید شما را تهدید نمی کند؛ افراد زیادی در هنگام از کار افتادن آسانسور به خاطر تلاش برای بیرون آمدن از کابین آسیب دیده اند، پس در این مواقع تنها آرامش خود را حفظ کنید و با آتش نشانی تماس بگیرید یا زنگ خطر آسانسور را فشار دهید.


در پایان باید به این نکته ی مهم اشاره کرد که تمام این موارد با فرض آن که آسانسور شما دارای گواهی استاندارد است و به صورت ماهیانه توسط  یک نیروی متخصص سرویس و نگهداری می شود بیان شده است.

و شما باید بدانید که همیشه آسانسورهایی که این موارد را رعایت نمی کنند باعث ایجاد حادثه می شوند.


منبع: صحبت های مهندس طباطبایی در برنامه به خانه  بر می گردیم

از ما مشاوره ی رایگان بگیرید
تا ۱۰شب: 02166020816